Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów

Kup dźwigary

Szalunki to konstrukcje potrzebne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu murom wylewanym z kompozytu oraz przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się też niezastąpione przy budowie sklepień – wtedy ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich użycia wzniesienie wielopiętrowego budynku byłoby niewykonalne. Dzięki dźwigarom sklepienie nie zapada się natychmiast po wylaniu i może stężeć. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z jakich materiałów produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. W związku z tym jego najważniejszą cechą jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania oraz rodzaj wykorzystanych w tym celu materiałów. Te powinny być pieczołowicie dobrane i wypróbowane pod kątem odporności na spore obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak olcha, buk, sosna i topola. Niezwykle ważne jest także właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci, klejów i pozostałych płynnych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – wynająć czy lepiej posiadać własne?

Podmioty, które regularnie zajmują się wznoszeniem piętrowych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup oraz składowanie generuje jednakże pewne wydatki. Na szczęście firmy, które od czasu do czasu podejmują się zamówień tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych problemów. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych części konstrukcji szalunkowych.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]