Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Szalunki Peri znajdziesz na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki, określane także deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Zazwyczaj stosuje się je w przypadku wylewania ścian betonowych – wówczas są one niezbędne do tego, aby odpowiednio je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się również podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przelotów na drzwi, okna i bramy. W tym artykule wyjaśniamy, z czego robi się współczesne szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je zdobyć.

Z jakich surowców wykonane są szalunki?

Najdłużej znanym typem szalunków jest struktura sporządzona z grubych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami ewentualnie desek drewnianych, która po rozebraniu może zostać użyta ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednak ciężki – większość wykonawców oraz inwestorów stawia zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do szybkiego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane z drewna, sklejki lub metalu, jak również zestawiać dwa a nawet trzy materiały. Z reguły jednakże korzysta się ze sklejki – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję spajają narożniki, głowice ze aluminiowe lub stalowe, łączniki i belki.

Wynajem szalunków – kiedy warto?

Firmy na co dzień parające się pracami murarskimi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów, którzy zamierzają zamierzających postawić jeden obiekt czy ekip, które zwykle świadczą inne usługi. Kupno wszelkich elementów potrzebnych do złożenia szalunku nie byłoby odpowiedzialne finansowo . Dużo lepszym wyjściem jest wypożyczenie szalunków.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]