Szalunki – ich zastosowanie i sposób wykonania

Szalunki Kraków znajdziesz na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą w zdecydowanej większości przypadków robi się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna cechującego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje oczekiwany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można również skutecznie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zapełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zastygnie. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są chociażby w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają jak widać naprawdę duże zastosowanie, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też profesjonalne podpory i dźwigary. Nieraz zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym mocowań, dźwigarów oraz sklejki.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]