Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Dowiedz się więcej o sklejce Kraków na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to kluczowy komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek zwykle wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować obiekty z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. W związku z tym współcześnie stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – z reguły z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]