Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

Jeśli potrzebujesz domów drewnianych Kraków, skieruj się na ten adres.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby takiego typu dom ocieplić. Nie jest stosowana także papa. W efekcie domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór czy sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia świetne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków i osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]