Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Chcesz nabyć baseny? Sprawdź www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to także ogromna przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do salonów spa bądź pływalni, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe bądź ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka liczba typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa także ogród lub halę basenową. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Lokalizacja firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]