Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Sprawdź, gdzie kupić akcesoria szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i można je nabyć w przystępnych cenach.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]