Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę skitur w dobrej cenie.

Większa część osób wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam zwykle jedynie po to, by spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – przeznaczone jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w góralskim domku z drewna i przelotnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają zaznawać ich piękna podczas dość wyczerpujących, lecz przynoszących sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla obeznanych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich nart oraz butów.

Chcesz wiedzieć, czy poradzisz sobie na skiturach? Zapytaj o to instruktora!

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są bezspornie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa okaże się właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą liczyć na poradę instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]