Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Skieruj się tu, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wycieczki w Alpy Austriackie.

Polscy entuzjaści gór, którzy znają już z każdej strony każdą marszrutę w w Karpatach, w Sudetach oraz w Górach Świętokrzyskich, często zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i kartkują propozycje eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Licznych z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Mont Blanc i inne szczyty Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem w Europie, którego powierzchnia obejmuje parę krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zachwycające wierzchołki, o pokonaniu których marzą alpiniści z całego globu, to przykładowo Täschhorn – 4491 m n.p.m. , Signalkuppe – 4554 m n.p.m. i Nordend – 4609 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak szczyty grani Grandes Jorasses lub Les Droites. Wyróżnia się wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – jedyne w swoim rodzaju doświadczenie

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują krajowi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest wiele interesujących propozycji adresowanych do miłośników gór o różnorodnym stopniu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale posiadają dobrą wydolność fizyczną i nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, których obchodzi głównie część szkoleniowa, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niekwestionowanym plusem takich wypraw jest to, że odbywają się w małych, zazwyczaj kilkuosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z uczestników otrzymuje dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie oszałamiającym doświadczeniem, niosącym przyjemność z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]