Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Zajrzyj tu jeśli jesteś zainteresowany najciekawszymi trasami rowerowymi w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Przedstawiamy interesujące, legendarne oraz nieznane, jednak na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej popularne oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, ale jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny pejzaż – przy właściwej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie romantyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Piękne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie jedynie amatorów, lecz także uznanych alpinistów i himalaistów.