Kurs górski – poruszaj się bezpiecznie po szczytach całego świata

Kliknij tutaj, jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości na temat kursu zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są niesamowite. Właściwie co parę dni, a szczególnie w okresie, gdy urlopowicze masowo odwiedzają modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez należytego przygotowania wybrały się na wyprawę szlakiem o wysokiej trudności. Zatem tym, którzy miłują góry wysokie i chcą nauczyć się przemieszczać po nich bezpiecznie, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z asekuracji, poruszania się na rakietach śnieżnych i orientacji w terenie

Najlepszym sposobem, żeby posiąść nieodzowne umiejętności jest odbycie wszechstronnego kursu pod okiem specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, czyli ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, posługiwania się czekanem, asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, orientacji w terenie i survivalu, które okazują się nieodzowne w przypadku przeróżnych nieprzewidzianych zdarzeń. Kurs pokrywa dodatkowo reguły prawidłowego działania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada kilkunastoletnie doświadczenie jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niedużych grupach, które przeważnie mają nie więcej niż 5-6 osób. Skutkiem tego zdobywanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, by mogli oni skutecznie przyswoić sobie podstawową wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]