Wyprawy w góry – sposób na niezapomniane wakacje

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o najlepszej ofercie wypraw? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl

Mnóstwo osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od szlaków wytyczonych w polskich Tatrach, z czasem jednak chcą czegoś więcej. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty położone w dalekich od Polski miejscach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Obecnie przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją tak nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale także najwyższe szczyty Meksyku, Afryki czy Azji. Z całą pewnością ogromnym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Oczywiście pomoc agencji dużo usprawnia, ale jej pracownicy nie wejdą na szczyty za nas. Niezbędna jest sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać trwającą wiele godzin wyprawę z bardzo masywnym, ważącym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków górskich ubiorem oraz właściwym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w podobnych do takich wyprawach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które należy koniecznie spełnić. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w zespole. Podczas wyprawy górskiej niezbędne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń wydawanych przez prowadzącego grupę.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]