Wyprawy w Dolomity – trekking w niezapominanym krajobrazie

Po więcej szczegółów o Dolomity trekking zajrzyj tu.

Zwolennicy czynnego spędzania wolnego czasu na pewno poznali już większość tras trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Naturalnie są one zachwycające, aczkolwiek osoby chętnie uprawiające ten typ sportu po jakimś czasie pragną zasmakować emocji płynących z wycieczek po nieznanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w polskich górach, jeżeli można podziwiać wspaniały krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne stromych turni, ostrych grani i baszt skalnych

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się sporą liczbą stromych turni, ostrych grani oraz baszt skalnych, które w czasie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich starego kontynentu (o ile nie świata!), nie dziwi zatem, że w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują niezwykle strome stoki, wysokie pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wyznaczono w nich również wiele łatwych tras krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość turystów mających pewne doświadczenie w trekkingu.

W alpejskich Dolomitach spędzisz też ciekawie zimowe miesiące

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu niewątpliwie zachwyci wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych wyposażonych w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego rodzaju jest tak skonstruowany, by ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji i sposobów poruszania się po takiej trasie. Obeznani z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu turystów fizycznie bardzo wyczerpująca, lecz ten, kto weźmie w niej udział na pewno będzie ją pamiętał przez całe życie. W Dolomitach można spędzić też ciekawie zimowe miesiące, chodząc po mało stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Dolomiti di Sesto i Tofany.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]