Trekkingi – nie tylko dla alpinistów

Sprawdź trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po najwyższych szczytach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne są najczęściej specjalistyczne kwalifikacje – w wielu pasmach poprowadzono bowiem trasy, z którymi poradzi sobie każdy turysta – jeśli oczywiście będzie wyposażony w właściwe akcesoria, tj. buty z przyczepną podeszwą oraz kijki gwarantujące przyczepność na stromych szlakach. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna będzie też obecność dobrego instruktora, bo ten powie, jak używać dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on niezbędny? W jakich miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi są niekiedy organizowane w naprawdę technicznym obszarze, a to powoduje, iż potrzebne stają się akcesoria umożliwiające przejście szlaku. Najistotniejszymi wśród nich są na pewno raki, bo gwarantują stabilizację nawet na oblodzonych trasach – a na wysokich szczytach spotkać je można również latem. Na trudnych podejściach pomocny będzie również czekan. Do korzystania z obu narzędzi potrzebne są specjalistyczne kwalifikacje – z tego względu nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Trekkingi – w których miejscach są organizowane?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na świecie, które zwykle okazują się niedostępne dla większości gości. Najczęściej prowadzone są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy mają już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach K2 oraz Broad Peak.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]