trekkingi

Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Wyprawy w góry przybierają wiele form. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze marsze po trasach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Niemniej jednak za nieraz gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wymieniają 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji oraz przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – np. w Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla uczestników ze świetną sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, jak również nieobawiających się niekomfortowych warunków obozowania w toku kilkudniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o inne góry Europy, szerokim uznaniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, jak również Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby powinny zaś spróbować swoich sił podczas wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]