Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Tu znajdziesz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Himalaje razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to wiele elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się areną zmagań zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na początku warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Problemy sprawia też samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum lub Himalaje rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nieraz organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]