Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Tu znajdziesz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie wielu podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Silnych przeżyć bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów zachęcają przede wszystkim zanikające już lodowce, przepiękne widoki, jak również sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza stosowne przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest dla turystów ogromnym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą dysponować dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także zrobić zapas medykamentów przeciw malarii. Przed rozwojem choroby ochroni także odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odpędzających owady oraz zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]