Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników sieci. Lecz co zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Co to jest optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dobrze przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej artykułów i grafiki. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony pomaga w osiąganiu wysokich wyników wyszukiwania i zwiększa popularność serwisu. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.