Niecodzienne połączenia w kuchni – o food pairingu

Kliknij tu po więcej informacji o food pairing.

Choć jesteśmy przyzwyczajeni do określonych połączeń aromatów, nie oznacza to, iż parowanie ze sobą potraw, które na pierwszy rzut oka całkiem do siebie nie pasują, nie może dać intrygujących i, co najistotniejsze, apetycznych efektów. Przekonujemy się o tym coraz częściej. Największe oddziaływanie na nasz smak miało bezsprzecznie możliwość kupna nieobecnych przedtem w Polsce produktów spożywczych, a także otworzenie się na odmienne zwyczaje kulinarne. Dzięki temu chociażby połączenie egzotycznych owoców z mięsem rzadko już zaskakuje. Ci, którzy zagustowali w niebanalnych fuzjach aromatów w wielu przypadkach inicjują swoje eksperymenty i na własną rękę szukają coraz to dziwniejszych połączeń. Aby te jednak przyniosły oczekiwane wyniki, powinno się wpierw wyposażyć się w kulinarną wiedzę.

Food pairing – odkrywaj nowe smaki

Chcąc, by nasze kulinarne poszukiwania naprawdę stały się przyczyną uniesień i pozwalały ujawnić nowe smakowe doznania, wystarczy postępować zgodnie z kanonami obowiązującymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, rzecz jasna, są jedynie wytycznymi, o których nie należy zapominać, aby smaki wiążą się w nieprzeciętną, ale zgodną całość. Dobrze uczynimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tak nazywa się się umiejętność mieszania ze sobą smaków, które w powszechnym przekonaniu uchodzą za całkiem do siebie niepasujące. Wszystkie reguły food pairingu są jednak wnikliwie przemyślane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z dziedziny biochemii, dotyczącą głównie obecności danych substancji w używanych produktach. Food pairing nie dotyczy wyłącznie jedzenia, ale również napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing szkolenie tylko z wykwalifikowanym szefem kuchni

Do praktykowania food pairingu potrzebne są wyczucie oraz spora fantazja, aczkolwiek to nie one będą najistotniejsze. W wyższym stopniu jest istotna wiedza z zakresu ilości poszczególnych substancji w komponentach potraw, jak również tego, jak reagują one z pozostałymi związkami. Tym samym świetnym posunięciem będzie uczestnictwo w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez zawodowego szefa kuchni – szczególnie, iż podzielenie się podstawową wiedzą trwa mniej więcej kilkanaście godzin.

Lokalizacja firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]