Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Oferta kursu digital paintingu w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego czy postaci korzystają głównie z zaawansowanego oprogramowania. Mając tego świadomość mnóstwo młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie stara się przyswoić sobie znane programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Popularne programy do malarstwa cyfrowego

Istnieje wiele programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo iż powstał jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym oprogramowanie game devów i ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. Affinity Photo, ArtRage czy Krita, w których dzięki zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami akrylowymi, gwaszem bądź akwarelami. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Digital painting – kurs pod okiem instruktora

W zasadzie lekcje malarstwa komputerowego przebiega w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, aczkolwiek żeby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a jednocześnie poznać ważne triki korzystania z pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, wypada zapisać się na kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstawowych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem kursu.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]