Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących tego, jak działa mass collect? Zajrzyj na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom własnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest de facto niezwykle proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego ID. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, czyli przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach oraz wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania ręcznego, a przy tym na eliminację ewentualnych omyłek nieraz mających miejsce w czasie tego procesu.

Dlaczego opłaca się korzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (posiadają ją m.in. mBank i PM Bank) wypada zastanowić się nad jego wdrożeniem w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca obsługuje poniżej stu faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc kontrolowanie na bieżąco spływu należności) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie skutecznie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]