Czy złoto w sztabkach jest dobrą inwestycją?

Więcej informacji o złocie w sztabkach.

Zakładanie lokat bądź po prostu gromadzenie pieniędzy na koncie bankowym nie jest dziś tak zyskowne jak kilkanaście lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia sprawiły, iż szukamy rozwiązań, które umożliwią naszym finansom dawać po latach poboczny dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz szerszym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a zwłaszcza – sztabki złota.

Złoto w sztabkach – czemu popyt na ten metal pozostaje wysoki?

Przede wszystkim wypada stanowczo podkreślić, że inwestycja finansów w sztabki złota to inwestycja na długie lata. Złoto przeważnie opiera się mniejszym i większym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niestabilność ekonomiczna oraz polityczna często podnosi jego cenę. Owszem, można spostrzec wahania w jego wartości, jednakże analizując jej historyczny wykres od razu daje się dostrzec, że z biegiem czasu ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od wieków ilość tego metalu w aktywnym obiegu pozostaje mniej więcej bez zmian. Dawno temu służył on jako waluta, dzisiaj jest szeroko stosowany w medycynie, przemyśle chemicznym czy elektronice, jak również – nadal na dużą skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, że wydobycie złota jest bezustanne i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego metalu użytego m.in. przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak telefony komórkowe czy też kable USB) jest częstokroć nieopłacalny, tym samym zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, że w przyszłości trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w pojedynczych sztabkach i combibary – co wybrać?

Czytając o lokacie oszczędności w złote sztaby większa część osób natychmiast uzna, iż to nie dla nich, z powodu znaczny koszt. Jednakże złote sztabki są produkowane w różnorodnych rozmiarach, tym samym w zasadzie każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Te małe sztabki są wręcz znakomite jako upominek. Więksi inwestorzy, dysponujący większymi funduszami często decydują się na cięższe sztaby złota o wadze 20 g, 500 g oraz 1 kg. Należy jednakże mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto po zauważalnie niższej cenie. Po drugie, nie da się rozłupać kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Dlatego wskazane jest zamawiać sztabki złota o rozmaitej wadze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na równe sztabki.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]