Wisiorki z ametystami

Potrzebujesz ametystów? Koniecznie odwiedź ten adres

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na wyjątkową purpurowo-fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym zestawieniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.