Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli szukasz zawieszek srebrne, koniecznie sprawdź https://wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez złotników materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, pięknie wygląda, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Mocne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc stosować ich do czyszczenia ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru ozdób, musimy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną lub wrzucić do foliowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy użyć letniej wody z solą – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne mogą porysować fakturę.