Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków? Koniecznie odwiedź ten adres

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta wymarzony przez wiele pań moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – tradycja od wielu stuleci

Obdarowanie kobiety pierścionkiem to niesłychanie stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają postać okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od tego palca biegnie żyła prowadząca bezpośrednio do serca, tytułowana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, że obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z łodyg tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze srebra lub złota obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężczyźni pragnęli zaprezentować swoją pełną ufność do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, aczkolwiek materiały te w rzeczywistości szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania dopiero od kilku wieków, przy czym znaczący wzrost ich powodzenia można spostrzec w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – ile na niego wydasz?

Oczywiście wymarzona biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek z dużym brylantem, jednakże potencjał swobodnego łączenia rozmaitych kamieni oraz metali jest szeroki. Nie licząc diamentów wykorzystuje się szafir, topaz bądź rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, a nawet drewno, niemniej jednak nieprzerwanie na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i różnych typów złota (czerwonego, białego i żółtego).
Ile winniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było przekonanie, że mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego minimum dwukrotność swojej pensji. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych czynników: designu, materiału, ilości karatów czy użytego kamienia, skutkiem tego każdy kupi śliczny, niepowtarzalny pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania oraz uczucia, zatem jego wartość nie jest najistotniejsza. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]