Krótko o zapięciach srebrnych kolczyków

Dowiedz się, gdzie zamówić kolczyki srebrne, wejdź na www.bizutik.pl/kolczyki

Kupując kolczyki powinno się zwrócić uwagę nie tylko na to jak się prezentują, formę czy materiał, z którego są wykonane,, ale też na zapięcie. Oto krótka lista najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje spora wygodę noszenia i chętnie jest używane w biżuterii art deco. Felerem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu latem, gdy nie nakładamy czapek, ubrań z wysokim kołnierzem oraz szalików.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie popularny jak klasyczny bigiel, jednakże bezproblemowy w zakładaniu, dzięki rozchylanej klapce z tyłu. Często wykorzystuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przebitych uszu. Aktualnie właściwie rzadko używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, przeważnie złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Tego typu kolczyki używane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku małych kulek i cyrkonii.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]