Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Jeśli potrzebujesz topazów, koniecznie wejdź na https://topazy.com.pl

Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy szlifierskich. Oprócz tego jest także jednym z najładniejszych kamieni, zaś jego właściwości od lat są doceniane przez jubilerów oraz nabywców biżuterii. Może mieć rozmaite barwy – od bieli, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go jedynie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niezwykłych wartości wizualnych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, że jest on stosowany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie komponuje się z owym kruszcem. Warto przy tym dodać, iż na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są również wersje złote. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki oraz wisiorki, ale złotnicy wykonują też innego rodzaju ozdoby. Para złotych kolczyków z topazami to często wydatek około 1000 złotych, natomiast za wykonane ze srebra zapłacimy czasem sześć razy niższą kwotę.

Biżuteria z topazami – dostępna online

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc znaleźć wersje szczególnie trafiające w nasze gusta warto więc wybrać się do paru sklepów – zaś to wymaga mnóstwo czasu. Aby tego uniknąć, warto postawić na kupno online. Będzie to wyjście znacznie prostsze, a oprócz tego korzystając z internetu możemy również znaleźć kolczyki czy wisiorki w promocyjnych cenach.