Kabel koncentryczny – kiedy go używamy?

Zobacz, gdzie kupić kabel koncentryczny.

W zdecydowanej większości domów znajduje się telewizor. Znaczna część z nas uwielbia czasami obejrzeć ciekawy dokument bądź profesjonalnie prowadzony serwis o charakterze informacyjnym. By jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj zakupimy bez problemu w sklepach , które oferują artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znajdują się obecnie przeróżne kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco innymi właściwościami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien spojrzeć na jego istotne właściwości. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym wyborem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, że kabel wyróżnia się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą istotnie obniżać ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych producentów bardzo dobrze sprawdzają się w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci teletechnicznych zarówno małych, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi rygorami produkcji. Dzięki temu odchyły parametrów w przypadku takich kabli są nieznaczne lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej kompozycja materiałów bardzo różnych. Na ogół rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem trwałym, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po wielu latach użytkowania. Jeśli idzie o kable , które przeznaczone są do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały odporne na wpływ negatywnych czynników pogodowych.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]