Jak funkcjonują instalacje teletechniczne?

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących sporządzania instalacji teletechnicznych, kliknij tu.

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to rozbudowana infrastruktura obejmująca wiele różnych sprzętów – od elementarnych po bardzo skomplikowane. W naszym kraju działają specjalistyczne przedsiębiorstwa, które produkują urządzenia do sieci RTV. Sprawdźmy jakie usługi oferują i z urządzeń składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – odbiorniki optyczne i wzmacniacze szerokopasmowe

Instalacje teletechniczne to przyrządy takie jak: anteny naziemne, maszty antenowe, pasmowe wzmacniacze wielokanałowe, rozgałęźniki sat, multiswitche końcowe. W sprzedaży dostępne są też wzmacniacze szerokopasmowe, kable koncentryczne 75 OHM, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i systemy PON – GEPON. Urządzenia tego typu montowane są na budynkach użyteczności publicznej, w hotelach i domach wielorodzinnych. Firmy funkcjonujące na rynku zajmują się z kolei z reguły rozplanowywaniem instalacji i produkowaniem poszczególnych komponentów. Instalacje teletechniczne opierają się na wytrzymałych komponentach i specjalistycznym montażu – dlatego niezastąpiona jest pomoc speców.

Instalacje teletechniczne – dla inwestorów budowlanych

Konieczne jest również, by instalacje teletechniczne spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Z tego też powodu potrzebne jest wsparcie techniczne specjalistycznych podmiotów, które zagwarantują stosowne narzędzia a także zaoferują najwyższej klasy urządzenia dostosowane do potrzeb danej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie potrzebują także napraw, a zatem niesamowicie duże znaczenie ma opieka producenta. Są nią zainteresowani zazwyczaj przedsiębiorcy budowlani.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]