Jak działa wzmacniacz szerokopasmowy

Więcej o wzmacniaczu szerokopasmowym

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesny sprzęt używany przez operatorów kablówek. Ich główną rolą jest zwiększenie mocy sygnałów biegnących do poszczególnych odbiorców. Gdzie zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – przystępna obsługa

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych działają zazwyczaj w przedziale 30 Hz – 1 GHz. Znakomicie filtrują wszelkie zakłócenia wywołane na przykład przez usługi internetowe i umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie zlokalizowane są w budynkach, aby dostarczać sygnał bezpośrednio. Zasilanie modułów odbywa się zdalnie lub lokalnie, co sprawia, że wzmacniacz szerokopasmowy może być zlokalizowany wszędzie. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a obsługa sprzętu przystępna. Sprzęty te charakteryzują się wysokim poziomem wyjściowym – w granicach 123dBuV. Poziom może być zróżnicowany, w zależności od stosowanego urządzenia.

Wzmacniacz szerokopasmowy – wbudowane zabezpieczenie przed wzrostem napięcia

Obsługa sprzętu wzmacniającego sygnał jest nieskomplikowana. Wykorzystuje się w tym celu elementy regulowane lub moduły WHX-923. Sprzęty posiadają także profesjonalne zabezpieczenie przed spięciami pochodzącymi z linii, co sprawia, że są wyjątkowo funkcjonalne. Innowacyjne modele posiadają specjalistyczny filtr zakłóceń. Optymalny koszt inwestycji powoduje, że moduły te są powszechnie stosowane i dostarczają widzom świetną moc sygnału w domowych odbiornikach telewizyjnych. Dużym plusem jest także energooszczędność na poziomie do <8W.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]